WhatsApp
Bizi Arayın

Elegan Estetik Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik Kliniği – Kayseri

Pzt – Cmt 09:00 - 19:00
radiesse dolgu
radiesse-dolgu-2 (1)

Radiesse Dolgu Nedir?

Radiesse, içeriğinde deri altı minerallerden üretilen Kalsiyum Hidroksiapatit kürecikleri olan bir dolgu maddesidir. Uygulandığında hastanın kendi doğal kollajen üretimini arttırır. Derinin kollajen lifleri, gergin ve sağlam yapılarıyla derinin içinde sıkı ve gergin bir ağ yapısı oluşturur. Kişi yaşlandığında bu ağ yapıdaki kollajen lifleri kopar ve bağ dokunun gerginliği azalır. Liflerin kopmasıyla üzerlerindeki gerilimi kaybeden fibroblastlar aktivitelerini kaybeder ve daha az kollajen üretmeye başlarlar. Bu da cildin sarkmasına ve kırışıklıkların oluşmasına sebebiyet verir.

Radiesse Kalsiyum Hidroksiapatit kürecikleri ile cilt altındaki aktivitesini kaybeden fibroblastları besleyip tekrardan kollajen ve elastini üretmelerini sağlar.

Radiesse Dolgu Etki Alanları Nelerdir?

 • Yanaklarda sarkma durumunda doğal bir lift etkisi oluşturur ve sarkmayı iyileştirir.
 • Gülme çizgilerinin ve dudak kenarından çeneye doğru uzanan marionette çizgilerinin görünürlüğünü azaltır.
 • Hacim kaybı yaşanan yüzlerdeki sarkmada ve orta, yoğun kırışıklıklarda etki gösterir.
 • Ellerdeki hacim kayıplarında da kullanılır.
Fiyat Bilgisi İçin;

  Radiesse Dolgu Etki Süresi Ne Kadardır?

  Radiesse dolgu etkisi ortalama 12-18 ay boyunca sürmektedir. Vücut dokusuyla oldukça uyumlu olduğundan bağışıklık sisteminin reaksiyon göstermesine sebep olmadan uzun süreli bir etki yaratır.

  Radiesse Nasıl Uygulanır ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Radiesse uygulaması yapılmadan önce cilt tamamen temizlenir ve uygulama alanına yüzeysel bir anestezi uygulanır. Bu işlem yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Radiesse uygulamasından sonra günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz. Ancak 24 saat boyunca vücudunuzu yoracak ağır aktivitelerden ve güneş ışınlarından uzak durulması gerekmektedir. Uygulama sonrasında soğuk bir havlu ile kompres yaparak yüzünüzü rahatlatabilirsiniz.

  Hafif şişkinlik, ufak yumruların oluşması ve morartılar nadir görülen yat etkileri arasındadır.