WhatsApp
Bizi Arayın

Elegan Estetik Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik Kliniği – Kayseri

Pzt – Cmt 09:00 - 19:00
mezoterapi
mezoterapi-2

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, derinin orta tabakasına ilaç enjekte edilerek uygulanan bölgesel incelme ve selülit tedavisidir. Özel mezoterapi iğneleri ile yapılan bu uygulama, cildi yenilemek, kırışıklık ve cilt sarkmalarına çözüm getirmek için tercih edilen doğal ve faydalı bir tedavidir. İlaçlar, küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına uygulanır. Böylece tedavinin kısa sürede etki etmesi ve ilaç miktarının azlığı sebebi ile yan etki olasılığının azaltılması hedeflenir.

 

Ciltteki elastikiyet kaybı ve sarkmaların tedavisi, cildin yaşlı bir görüntü almasını yavaşlatılması, yüzdeki yorgun ifadeyi giderilmesi, sigara kullanan hastalarda oluşan cilt hasarlarının azaltılması, güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltilmesi, diğer leke tedavileri ile birlikte uygulanarak lekelerin hafifletilmesi yüz bölgesinde kullanılma nedenlerinin başında gelir.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Cilt iyice temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat kadar önce işlemin yapılacağı bölgeye anestezik krem sürülür. Hazırlanan karışım, çok küçük ve ince iğnelerle cilt içine veya üstüne verilir.

Kimler İçin Uygundur?

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması, hamileler, kanser hastaları, kanında pıhtılaşma bozuklukları olanlar, kalp hastaları ve şeker hastalarında uygulanmaması tavsiye edilir. Ameliyatsız bir yüz gençleştirme tedavisi olan Mezoterapi cilt yenilemek, saç dökülmesi, selülit tedavisi, yüz gençleştirme, bölgesel yağlanma gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Uygulama aynı zamanda, cildin yaşlanmasını engellemek, yüzün yorgun görünümünü gidermek, cilt hasarlarını tedavi etmek, güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak, güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek, Diğer leke tedavileriyle kombine olarak lekeleri hafifletmek ve gidermek, sivilce izi, diğer yara ve yanık iz tedavilerine yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Fiyat Bilgisi İçin;

  Mezoterapi Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

  Cildin alt katmanlarına enjeksiyon uygulaması ile gerçekleşir. Bu enjeksiyon bölgelerinde geçici ezik ve çürükler olabilir, ciltte uyuşukluk ve geçici renk değişimlerine sebep olabilir. Bazı kişilerde mide bulantıları görülebilir. Mezoterapinin, bunun haricinde bilinen bir yan etkisi yoktur.

  Mezoterapi Tedavisi Kaç Seans Sürer?

  Mezoterapi tedavisi, seans başına yaklaşık 10 dakika sürer. Tedavinin kaç seans süreceği, kişinin şikayetinin derecesine göre değişiklik gösterir. Genellikle tedaviden, 2-3 seansa kadar sonuç alınmaya başlanır.

  Mezoterapi Başarılı Bir Tedavi Midir?

  Mezoterapi, anti-aging amaçlı kullanılan maddelerin vücuda uygulanmasında en başarılı sonuçlar alınan yöntemlerden biridir. Anti-aging özellikteki vitamin, mineral ve yapısal elemanların vücuda sistemik yolla verilmek yerine özellikle yaslanmanın en çok görüldüğü bölge olan yüzümüze mezoterapi yolu ile uygulanması, uygulanan ilaçların bölgedeki etkinliğini arttırıp diğer organlarımızın boş yere yorulmasının önüne geçecektir.

  Yüz mezoterapisinin cildi yenileyen lazer, radyofrekans veya IPL ile birlikte uygulanması ile çok daha iyi sonuçlar elde edilir. Ciltteki sarkmaların ciddi şekilde giderilmesini sağlamak için Dolgu işlemlerinden önce veya sonra yüz mezoterapisi uygulanabilir.