WhatsApp
Bizi Arayın

Elegan Estetik Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik Kliniği – Kayseri

Pzt – Cmt 09:00 - 19:00
lazerle cilt gençleştirme
lazerle-cilt-gencleştirme-2

Lazerle Cilt Gençleştirme

Ameliyatsız yüz gençleştirme tedavileri arasında en sık rastlanılanı hiç şüphesiz ki lazer ile cilt gençleştirme uygulamasıdır. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte popüler olmuş bir uygulamadır. Kimyasal peeling işlemi sırasında yaşanan zorluklar (uygulanan solüsyonun içeriğindeki yakıcı ve soyucu konsantrasyonu ve uygulama süresine bağlı olarak hasta konforu ve uygulayıcı deneyimi göz önüne alındığında yaşanan zorluklar) lazer ile cilt üzerinde belirlenmiş tedavi derinliğinde mikron hesabı derinlik ve piko saniye hesabı sürelerde uygulanan bir işlem olarak ön plana çıkmıştır.

Lazer ile Cilt Gençleştirme tedavisi ile elde edilen sonuçların devamlılığını korumak, desteklemek, bu uygulamanın dışında kalan problemlerin de çözümlenerek çok yönlü bir gençlik görüntüsü elde edebilmek için diğer estetik uygulamalar ile bu tedavi kombin edilebilir. Bu tedavi ile kombin edilebilecek tedaviler dolgu enjeksiyonu, cilt dolgusu ve iple yüz germe olabilir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Lazer ile cilt gençleştirme uygulaması, cildin lazer ışınları ile komple taranması sonucu kolajen üretimini artırmasını sağlanan bir tedavi yöntemidir. Kolajen üretimi, yeni bağ dokusu oluşumunu sağlar. Buda cilde gergin, canlı bir görünüm kazandırır. Diğer ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarına oranla daha çok tercih edilen bir işlemdir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Lazer ile cilt gençleştirme tedavisi, tıpkı diğer lazer tedavilerinde olduğu gibi, lazer ışınlarının sorun yaratmayacağı kişilere uygulanabilir. Kalp pili olanlar, sara hastaları, hamileler, sarı beyaz ve ayva tüylü olanlarda lazer uygulanmaz. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgiyi ve tedavi için uygun olup olmadığınızı doktorumuza danışarak öğrenebilirsiniz. Lazer cilt tedavisi, cilt germe, cilt sıkılaştırma ve cilt yenileme tedavileri gibi ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarında sıkça kullanılmaktadır.

Fiyat Bilgisi İçin;

  Lazerle Cilt Gençleştirme Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Her biri 20-30 dakika arası süren lazer ile cilt gençleştirme tedavisinin seans sayısı, kişinin şikayetleri doğrultusunda belirlenir.

  Lazerle cilt gençleştirme tedavileri, ameliyatlı bir tedavi olmadığından cilt üzerinde çok etkili ve başarılı olsalar dahi ömür boyu bir kalıcılık sağlamaları mümkün değildir. Her insanın deri yapısı, hormonal yapısı ve vücudunun tedaviye olan tepkisi farklı olduğundan uygulanan tedavinin kalıcılık süresi değişkenlik gösterir. Tedavi tekrarlanarak kalıcılık süresi uzatılabilir.

  Lazerle Cilt Gençleştirme Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazerle cilt gençleştirme tedavisinden sonra, güneş ışınlarına maruz kalınmamalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Bu konuda mümkünse 6 ay kadar bir süre hassasiyet gösterilmelidir. Bu süre boyunca yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Yaz aylarında şapka ve gözlük kullanmanız tavsiye edilir. İlk gün duş yapılmamalıdır. 1. haftanın sonunda makyaj yapılmasında bir sakınca yoktur.

  Bu uygulamanın bilinen bir yan etkisi yoktur. Fakat dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Lazerle cilt yenilemeden sonra hassaslaşan cildinizin güneş ışınlarından zarar görmemesi için bu uygulamanın kış aylarında yapılması önerilir. Ciltte oluşan kızarıklık 1 hafta ile 1 ay arasında düzelir. Ciltte kabuklanma olmaması için hastalara banyo yaparken elleriyle yüzlerini hafifçe ovalamaları öneririz.