WhatsApp
Bizi Arayın

Elegan Estetik Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik Kliniği – Kayseri

Pzt – Cmt 09:00 - 19:00
aquapeel
aquapeel

AquaPeel Cilt Bakımı: Cilt Gençleştirme Uygulaması

Aquapeel ile cilt gençleştirme uygulaması öncesinde cilt, temizleyici solüsyonlar ve ozonlu buhara maruz bırakılır. Sonrasında Aquapeel cihazı kullanılarak cilde, aynı anda basınç ve vakum etkisi uygulanır. Ciltte istenilen etkiye göre solüsyonlar, basınçla cilde verilirken aynı anda vakum etkisiyle geri çekilir. Böylece cilt üzerindeki ölü derinin kaldırılması, gözeneklerin açılması ve cildin alt katmanlarının dezenfekte edilmesi sağlanmış olur.  Böylece cilt, bakım için kullanılan ürünlerden daha iyi faydalanabilmektedir.

AquaPeel Nasıl Uygulanır?

Aquapeel ile cilt gençleştirme tedavisi 3 adımdan oluşur. Birinci adım temizleme ve peeling işleminden oluşmaktadır. İçeriğinde düşük oranda AHA (Alfa Hidroksit Asit) bulunan bir solüsyon ile Aquapeel cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Ölü dokuların temizlenmesi ve gözeneklerin açılmasını sağlar. İkinci adım ekstraksiyon yani çekme işleminin yapıldığı aşamadır. İçeriğinde düşük oranda SA (Salisilikasit) bulunan bir solüsyon ile Aquapeel, cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Cildin alt katmanlarına kadar salisilik asitin emilmesini sağlar. Bu aşamada cildin bakteri ve parazitlerden arındırılması sağlanır. Üçüncü adım ise hidrasyon ve beslenme işlemlerinin yapıldığı bölümdür. Bu aşamalardan sonra mükemmel bir şekilde temizlenmiş ve arındırılmış bir ciltle, uygun görülen ürünlerle gönül rahatlığı ile cilt bakımına devam edilebilir.

Fiyat Bilgisi İçin;

    AquaPeel Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

    Aquapeel, aynı anda peeling, cilt temizleme, ekstraksiyon, hidrasyon ve antioksidan uygulamaları sağlamaktadır. Cerrahi bir işlem değildir ve enjektör dahi kullanılmayan, rahatsızlık vermeyen bir işlemdir. Cilt yenileme ve gençleştirme alanlarında kullanılan Aquapeel tedavisi, kırışıklıkları, pigmentasyonları ve sivilceleri giderme konularında sıklıkla uygulanmaktadır. Tıkanık gözenekleri ve pürüzlü ciltleri anında iyileştirir.