WhatsApp
Bizi Arayın

Elegan Estetik Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik Kliniği – Kayseri

Pzt – Cmt 09:00 - 19:00
vucut masajı
vücut-masaji-2

Vücut Masajı

Vücut Masajı, deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel yollarla tedavi amaçlı uyarılmasıdır. Çeşitli darbe ve ovma hareketleriyle, bölgesel kan dolaşımını artırma ve damarları genişleterek dokuya daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemidir. Vücut yüzeyinde el ile veya elektrik, su gibi yardımcı araçlarla tedavi, bakım ve rahatlama sağlanır. Masaj, keyif veya lüks değil, tıbbi bir ihtiyaç ve düzenli aralıklarla alınması gereken bir koruyucu tıbbi tedavidir.

Vücut masajı geniş bir alanda uygulanmaktadır. Bunların başında spor kulüpleri, saunalar, hamamlar, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri, hastaneler, oteller, tatil köyleri ve masaj merkezleri gelmektedir. Vücut masajı, hemen herkes tarafından duyulmuş olan, çok kolaylıkla uygulanabileceği sanılan, en eski tedavi yöntemlerinden birisidir.

Vücut Masajının Faydaları Nelerdir?

Vücut masajı, kas spazmı, tendon iltihabı, uykusuzluk ve nevrasteni durumlarında, kas krampları ve yaralanmalarda akut devreden sonra, migren, gerilim tipi ve hipertansiyona bağlı baş ağrılarında, ağrılı adet dönemlerinde, kabızlıkta ve ağrılı noktalarda uygulanmakta ve başvurulan rahatsızlıklara kalıcı çözümler getirmektedir.

Masaj anında, kirli kanın kalbe ulaştırılması kolaylaştığından masajın kalbe ve toplar damarlara olan yardımı büyüktür. Vücut masajı ile lenfa sistemi ve hormonel sistem tetiklenir, vücuttaki tedavi edici maddeler, masaj yapılan bölgeye iletilip çalışma yapması sağlanır, vücudun hastalıklara karşı direnci arttırılır ve başlangıç aşamasında olan pek çok ciddi hastalıklar tedavi edilebilmektedir.

Lomi Lomi Masajı

Lomi Lomi, Hawaii dilinde masaj anlamına gelin, yumuşak dokunuşlar ile yapılan geleneksel bir masajdır. Terapiye başlandığı anda kişide mutluluk ve rahatlama hisleri açığa çıkar. Ruh ve bedeni aynı ölçüde dinlendiren bu masaj terapisi, geleneksel olarak Hawaii adalarındaki Şamanist Kah una şifacıları tarafından Tapınak Masajı olarak yapılırdı. Antik dönemde özellikle üst yöneticilere ve krallara yapılırdı. Eski Hawaii Huna felsefesine göre, her insanın içinde problemlerini çözebilen pozitif güçler vardır. Lomi Lomi Masajı bu pozitif enerjileri uyandırmayı yardımcı olur.

Lomi Lomi masajında, yüz gerilimini gidermek veya vücudun belirli bir kısmına yönelik daha derin bir masaj gerektiğinde lomi çubukları kullanılır. Lomi Lomi uygulayıcıları geleneksel olarak hindistan cevizi ve leuki ağaçlarından hazırlanan yerli yağı kullanır. Modern Lomi Lomi Masajı, zaman açısından değişiklik gösterir ve geleneksel ritüel karışımlarının çoğunu kullanmaz.

Fiyat Bilgisi İçin;

  Lomi Lomi Masajının Faydaları Nelerdir?

  Yerli Hawaii kültürünün yüzyıllardır kabul edilen bir parçası olan Lomi Lomi masajı, içsel uyumu elde etmek için vücudu, hem fiziksel olarak hem de ruhen temizler ve gevşetir. Dolaşımı arttırır, gergin noktalarını gevşetir ve ağrıyı giderir.

  Anti-Stress Masajı

  Anti Stress Masajı, yavaş ve ritmik yapılan bir masaj tipidir. Kasları gevşetir ve rahatlatır. Yumuşak hareketlerle tepeden tırnağa kadar yapılan masaj, vücuttaki kas ve dokuların gevşemesi sağlar. Anti-stress masajı yüz, baş, boyun, sırt ve ayak tabanına uygulanır ve gerilimleri etkin olarak giderir. Dünyada giderek artan bir ilgi gören Anti-Stress masajı, tüm vücut akupresör noktaları esas alınarak yapılır. Dinlenme, stresten kurtulma, ağrılı adele bölgelerinin rahatlatılması ve uykusuzluk sorunları gibi konulara çözüm sağlamaktadır.

  Aromaterapi Masajı

  Aromaterapi masajında bitkilerin özlerinden yararlanılır. Bu bitki özlerinden elde edilmiş yağlar kullanılarak, yavaş, düşük tempolu hareketlerle uygulanan Aromaterapi masajının, özellikle dindirici, rahatlatıcı bir etkisi vardır. Bu rahatlamanın nedeni ise yumuşak masaj ve bitkisel yağ karışımlarının bıraktığı etki olacaktır. Masaj esnasında bu yağların görevi uygulanan bölgeyi ısıtması ve bu sayede zayıf olan dolaşım bozukluğunu düzene sokmasıdır. Kullanılan bu yağlar sayesinde vücudunuz da aynı oranda nefes alır. Aromaterapi, masajla maksimum iyileştirme özelliği sağlar. Beynimiz, koku ve dokunma gibi farklı duyularla sürekli iyi yönde uyarılır.