WhatsApp
Bizi Arayın

Elegan Estetik Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik Kliniği – Kayseri

Pzt – Cmt 09:00 - 19:00
elegan logo
yuz-germe-scaaled-1
yuz-germe-2-scaled

Yüz Germe

Yüz germe ameliyatı, tüm yüzün bütün olarak gerilmesi ile uygulanan bir ameliyattır. Genel anestezi altında yapılan bu operasyonun tam donanımlı hastane şartlarında yapılması gerekir. Yüzün üst, orta ve alt bölümlerinin aynı anda veya ayrı ayrı gençleştirildiği kapsamlı operasyonlardır. Sıklıkla 50 yaş üzerinde yapılır. Yüz germe sırasında gerekiyorsa göz kapağı cerrahisi, yağ enjeksiyonları, dolgu uygulamaları ve cilde yönelik soyma işlemleri de yapılabilir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Yüz germe operasyonu sırasında, kulak önünden başlayıp, kulak arkasında devam eden ve saçlı deri içerisinde sonlanan bir kesi yapılır, yüz ve boyun cildi kaldırılır. Cilt altında yer alan kas tabakası, dikişlerle gerginleştirilir, deri fazlası çıkartılarak dikilir. Gerekli durumlarda yağ enjeksiyonları yapılarak orta yüz, göz çevresi ve çenedeki doku kayıpları giderilir. İhtiyacı olan hastalarda kaşlar ve göz kapakları da işleme eklenir. Ciltteki ince kırışıklıkları gidermek için kimyasal soyma, dermabrazyon ya da lazer ile cilt yüzeyi yenilenir.

Yüz Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Tam yüz gençleştirme işlemleri, yüzünün tamamında yaşlanma belirtileri ortaya çıkmış, genellikle 50 yaş üzerindeki kişilere uygulanır. Hastanın ameliyat olmaya engel teşkil eden, genel sağlık sorunlarının olmaması, yüksek tansiyonu varsa bunun önceden kontrol altına alınmış olması önemlidir. Yüz germe ameliyatları, çene altı sarkması, çene çizgisi belirginleştirme ve yanak sarkması tedavisi süreçlerinde uygulanabilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Yüz germe ameliyatı sonrasında mutlaka iz kalır, ancak belirgin bir iz değildir. Var olan izler, şakak bölgesinde saçlı deri içinde ve kulak önü ile arkasında gizlenecek şekilde yapılır. Çene altı sarkmasında yağların alınması işleminde ise, karşıdan görülmeyecek şekilde, 3-5 mm iz kalabilir.

Fiyat Bilgisi İçin;

  Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Yüz Germe Ameliyatları, hastane koşullarında, bir anestezi uzmanı gözetiminde gerçekleştirilmelidir. Çoğunlukla genel anestezi ile yapılan bu ameliyatlar, sedasyon ve lokal anestezi altında da uygulanabilir. Ortalama 2,5-3 saat süren bu ameliyattan sonra hasta gün içerisinde taburcu edilir. Ancak Yüz germe operasyonu ile kombine yapılacak ameliyatlar, ameliyat süresini uzatıp hastane de 1 gün kalmayı gerektirebilir.

  Yüz Germe Operasyonları Sonrasında Kısa Vadede Beklenen Sonuçlar Nelerdir?

  Yüz Germe Ameliyatı sonrasında komplikasyon oluşma olasılığı azdır. Yüzde şişkinlik, morluk, uyuşukluk ve gerginlik hissi normal karşılanmalıdır. Anesteziden kaynaklı yüzde hafif geçici asimetriler görülebilir. Gözler, burun ve ağız açık kalacak şekilde yüzünüz pansuman yapılıp sargı bezi ile sarılır. İçeride birikimleri engellemek adına, dren konulabilir ve bunlar en geç 2 gün içerisinde alınır. Dikişler ilk hafta içerisinde alınır. Hasta bir hafta sonra günlük hayatına geri dönebilir. İki ay boyunca ağır egzersizler ve güneş ışığından korunma tavsiye edilir. Erkek hastalarda ameliyattan sonraki 2-3 hafta boyunca sakal traşı olmamaları önerilir.

  Yüz Germe Operasyonları Sonrasında Uzun Vadede Beklenen Sonuçlar Nelerdir?

  Yüz germe ameliyatı sonrasındaki iki ay boyunca kişi, yüze direk olarak gelen darbelerden ve güneş ışınlarından korunmalı, ağır egzersizlerden uzak durmalıdır. Operasyonun uygulandığı erkeklerde ise, kulak arkası ve saçlı deri arasındaki mesafe kısaldığından dolayı, dikkatli traş olmaları tavsiye edilir.

  Yüz Germe Estetiği İçin Ameliyatsız Çözümler Var Mıdır?

  Yüz germe estetiği gibi, birçok cilt gençleştirme operasyonuna alternatif olarak sunulan, ulthera (ultherapy) isimli bir uygulama vardır. Bu teknoloji özetle, anne karnında fetüsü gözlemeye yarayan cihazlarla aynı prensipte çalışır. Uygulama, elastikiyetini kaybetmiş, kırışmış ve-veya sarkmış ciltler, düşük kaşlar için, ameliyata gerek olmaksızın, 30 dakikada olumlu sonuçlar verebilmektedir.