WhatsApp
Bizi Arayın

Elegan Estetik Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik Kliniği – Kayseri

Pzt – Cmt 09:00 - 19:00
elegan logo

Labioplasti

Labioplasti ameliyatı, vajina girişindeki iç dudak sarkması sorununun estetik olarak düzeltilmesi amacıyla yapılan bir operasyondur. Normal doğum, kilo alıp verme, genetik yapı gibi sebeplerden dolayı vajina dudakları büyüyebilmektedir. Labioplasti ameliyatı ile vajina dudaklarındaki fazlalık alınarak estetik bir görünüm kazandırılmaktadır.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ortalama 45 dakika süren labioplasti ameliyatı, lokal anestezi veya sedasyon anestezisi altında yapılabilir. Operasyonlar, hastaların regl dönemlerine en az bir hafta kalacak şekilde yapılır. Böylece ameliyat sonrası yara iyileşmesi sürecinde kuru ve hijyenik bir ortam sağlanmış olur.

Labioplasti operasyonları, riskli operasyonlar olarak adlandırılmazlar. Ameliyat sonrası komplikasyon oluşma olasılığı son derece düşüktür. Operasyondan sonra hafif ağrı gözlemlenebilir. İyileşme dönemi ayakta geçirilebildiği için ciddi bir kanama riski yoktur.

Labioplasti Estetiği Kaç Saat Sürer?

Labioplasti, ameliyathane ortamında gerçekleşmesi gereken hassas bir uygulamadır. Genel ya da lokal anestezi veya sedasyon altında uygulanır. Yapılan yöntem ve uygulanacak diğer işlemlere göre operasyonun süresi 1-2 saat arasında değişkenlik gösterebilir.

Fiyat Bilgisi İçin;

  Labioplasti Ameliyatından Sonra Beklenen Sonuçlar Nelerdir?

  Labioplasti ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde, hafif şişme olabilir. Fakat özellikle küçük(iç) dudakların iyileşmesi çok hızlı olur. Ameliyat sonrasında fazla kanama olmaz. Bacaklarınızı aralayarak istirahat etmeniz tavsiye edilir. Labioplasti ameliyatlarında kullanılan dikişler eriyen türden dikişlerdir. Bu yüzden labioplasti operasyonu sonrası dikişlerin alınmasına gerek yoktur.

  İyileşme süreci çok hızlı olan labioplasti ameliyatları, sonrasında günlük hayata çabuk dönebildiğiniz bir operasyon türüdür.

  Labioplasti Sonrası Ağrı Olur Mu?

  Ameliyat sonrasını takip eden birkaç gün ağrı ve gerginlik hissedilebilir.

  Labioplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Labioplasti ameliyatı sonrasında 3 gün duş alınmamalıdır. Yaranın iyileşmesi 1 haftada tamamlanır. Ameliyat sonrasında hastalar çoğunlukla 24 saati geçmeden evlerine dönebilirler. Operasyondan sonra ilk bir hafta boyunca kendilerine dikkat etmeleri, oturur pozisyonda uzun süre kalmaktan kaçınmaları ve gün içinde çok kez genital bölge bakımı yapmaları önerilir. Her tuvalete gidildiğinde düzeltilen bölgenin dezenfektan özelliği olan sabunlar ile yıkanması enfeksiyon riskinin önüne geçmektedir.

  Labioplasti sonrasında sıklıkla karşılaşılan bir problem olan akıntılar 2. günden itibaren ortadan kaybolur. Sonraki zamanlarda ortaya çıkabilen kaşınma problemi de iyileşme hızına bağlı olarak ilk bir hafta devam edebilir. Ortalama 10-14 gün içerisinde iyileşme gözle görülür hale gelir. Düzeltilen bölgenin arzu edilen halini alması 6 haftayı bulabilir. Cinsel ilişki için bekleme süresi 2-3 hafta arasında değişkenlik göstermektedir.