WhatsApp
Bizi Arayın

Elegan Estetik Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik Kliniği – Kayseri

Pzt – Cmt 09:00 - 19:00
elegan logo

Kalça Küçültme Estetiği

Kalça estetiği, kalçalar, basenler ve bel bölgesine yönelik uygulanabilecek bütün estetik işlemleri kapsamaktadır. Kalça estetiği operasyonlarında hedef, popoyu şekillendirmek ve yükseltmek, basenlerdeki fazla yağ dokusunu almak ve bel bölgesini çukurlaştırmak ve inceltmektir. Bu doğrultuda, gerekli yerlerden liposuction ile yağ alınırken, poponun üst tarafına yağ enjeksiyonları yapılabilir. Yağın yeterli olmadığı durumlarda silikon protezler kullanılabilir. Özetle kalça estetiği operasyonlarını, kalça küçültme, büyütme ve dikleştirme başlıkları altında değerlendirebiliriz.

Kalça estetiğinde kullanılan Popo silikonu, memeye kullanılan silikonlar ile aynı içeriğe sahip, ama anatomik değişiklik içeren, popoya özel tasarlanmış silikonlardır. Kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilerek popo kaslarının içine yerleştirilir. Bu sayede poponuzun üst kısmı dolgunluk kazanır ve ameliyat sonrasında dik ve büyük kalça görünümüne sahip olursunuz. Silikonlar kas içerisinde yerleştirildiğinden dolayı dışarıdan bakıldığında ya da dokunulduğunda hissedilmez. Kuyruk sokumundan açılan kesi ile yerleştirildiklerinden dolayı ameliyat sonrası gözle farkedilir bir iz kalmaz. Bilimsel ve tıbbi araştırmalar sonucu sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek bir probleme sebep olmadığı bilinmektedir. Ömrünüzün sonuna kadar vücudunuzda kalmasında bir sakınca yoktur.

Kalça küçültme estetiği çoğunlukla büyük popoya sahip kadınlarda ve erkeklerde uygulanan bir tedavi şeklidir. Kalça küçültme ameliyatlarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus kalçanın küçülme oranının, kişinin karın bölgesi ile bacaklarının kalınlığına ve genel vücut yapısına göre orantılı bir şekilde belirlenip uygulanmasıdır. Kalça küçültme estetiği vücudun çoğu bölgesinde kullanılan liposuction tekniği ile uygulanmaktadır. Hastanın vücut ölçüleri göz önüne alınarak kalçadan alınması gereken yağ oranı belirlenir. Kalçaya yapılan liposuction uygulamasından sonra herhangi bir iz kalmaz fakat hastanın 1 ay boyunca korse giymesi gereklidir.

Fiyat Bilgisi İçin;

  Kalça Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?

  Kalça küçültme ameliyatlarında, kişinin sağlık durumuna ve beklentilerine göre farklı teknikler kullanılabilir. Bu operasyonlarda esas olan kozmetik açıdan vücut ile uyumlu bir görüntü elde etmektir. Çoğu kalça estetiği ameliyatına ilave olarak, bel bölgesine liposuction uygulanır. Hangi teknik uygulanırsa uygulansın operasyon genel anestezi altında ve tam teşekkülü bir hastanede yapılmalıdır.

  Kalça Küçültme Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Kalça görünümünden memnun olmayan, bu sebeple kendisini mutsuz hisseden kadın, erkek herkes, kalça estetiği sayesinde yeni bir görünüme kavuşabilir. Riskleri son derece düşüktür. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa sizde uygun aday olabilirsiniz. Bunu doktorunuzla yüz yüze yapacağınız görüşme daha da netleştirecektir.

  Kalça Küçültme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Kalça küçültme ameliyatı ortalama olarak 1.5 saat sürer. 3 gün içinde normal hayata dönmek mümkündür.

  Kalça Küçültme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kalça küçültme ameliyatından hemen sonra, ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak için, yaklaşık 3-4 hafta kadar özel bir korse takmanız istenir. Ameliyatın ardından oturup kalkmakta zorluk çekmeniz normaldir, ancak bir sakınca yoktur. Operasyon sonrası 3. gün banyo yapabilir, 5. gün işinize dönebilirsiniz.