WhatsApp
Bizi Arayın

Elegan Estetik Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik Kliniği – Kayseri

Pzt – Cmt 09:00 - 19:00
elegan logo

Kalça Büyütme Estetiği

Kalça estetiği, kalçalar, basenler ve bel bölgesine yönelik uygulanabilecek bütün estetik işlemleri kapsamaktadır. Kalça estetiği operasyonlarında hedef, popoyu şekillendirmek ve yükseltmek, basenlerdeki fazla yağ dokusunu almak ve bel bölgesini çukurlaştırmak ve inceltmektir. Bu doğrultuda, gerekli yerlerden liposuction ile yağ alınırken, poponun üst tarafına yağ enjeksiyonları yapılabilir. Yağın yeterli olmadığı durumlarda silikon protezler kullanılabilir. Özetle kalça estetiği operasyonlarını, kalça küçültme, büyütme ve dikleştirme başlıkları altında değerlendirebiliriz.

Kalça estetiğinde kullanılan Popo silikonu, memeye kullanılan silikonlar ile aynı içeriğe sahip, ama anatomik değişiklik içeren, popoya özel tasarlanmış silikonlardır. Kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilerek popo kaslarının içine yerleştirilir. Bu sayede poponuzun üst kısmı dolgunluk kazanır ve ameliyat sonrasında dik ve büyük kalça görünümüne sahip olursunuz. Silikonlar kas içerisinde yerleştirildiğinden dolayı dışarıdan bakıldığında ya da dokunulduğunda hissedilmez. Kuyruk sokumundan açılan kesi ile yerleştirildiklerinden dolayı ameliyat sonrası gözle farkedilir bir iz kalmaz. Bilimsel ve tıbbi araştırmalar sonucu sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek bir probleme sebep olmadığı bilinmektedir. Ömrünüzün sonuna kadar vücudunuzda kalmasında bir sakınca yoktur.

Kalça Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça ve basen büyütme estetiği iki şekilde uygulanabilir. Birincisi, vücudun diğer bölgelerinden alınan yağların kalçaya enjekte edilmesi, ikinci yöntem ise silikon popo protezi ile kalça büyütme işlemidir. Popo protezi genellikle hastada yeterli miktarda yağ bulunmuyorsa uygulanan bir yöntemdir.

Kalça büyütme ameliyatı, kişinin sağlık durumu ve beklentisine bağlı olarak farklı teknikler kullanmayı gerektirebilir. Hangi teknik uygulanırsa uygulansın operasyon genel anestezi altında ve tam teşekkülü bir hastanede yapılmalıdır. Bu teknikler, yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme, aquafilling ile kalça büyütme ve silikon implant ile kalça büyütme teknikleridir.

Fiyat Bilgisi İçin;

  Kalça Büyütme Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Şekilsiz ve sönük bir kalça görüntüsüne sahip olan ve en önemlisi bu sebeple kendisini mutsuz hisseden herkes kalça büyütme estetiği sayesinde yeni bir görünüme kavuşabilir. Kalça büyütme estetiği ile sık kilo alıp vermeye bağlı formunu kaybetmiş sarkık ve düşük kalça problemleri düzeltilebilir. Kalça bölgesi insan vücudunda şekil değiştirmesi en zor bölgelerden biridir. Hastaların isteklerine göre bir çok kalça implantı seçeneği mevcuttur. Sağlık durumu iyi olan her hasta ameliyat için uygun birer adaydır.

  Kalça Büyütme Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Operasyon genel anestezi altında liposuction ile beraber yapılılır. Bu işlem minimum 1 saat sürmektedir. Ameliyat sonucunda hastanın bir gün gözetim altında kalması istenebilir. Hasta bir gün içerisinde iyileşip, ayağa kalkabilir.

  Kalça Büyütme Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kalça büyütme ve basen genişletme estetiğinden hemen sonra, ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak için, yaklaşık 3-4 hafta kadar özel bir korse takmanız istenir. Ameliyatın ardından oturup kalkmakta zorluk çekmeniz normaldir, ancak bir sakınca yoktur. Operasyon sonrası 3. gün banyo yapabilir, 5. gün işinize dönebilirsiniz.