WhatsApp
Bizi Arayın

Elegan Estetik Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik Kliniği – Kayseri

Pzt – Cmt 09:00 - 19:00
elegan logo
bodytite
bodytite

BodyTite

Ameliyatsız Yüz ve Vücut Germe Vücut Şekillendirme Radyo Frekans Yardımcılı Liposuction

Kilolu musunuz? Diyet yaparak zayıflayamıyor veya egzersiz yapmaya zamanınız olmuyor mu?

Günümüzde iş ve aile yaşantımız nedeniyle düzensiz besleniyoruz. Çalışma şartlarının zorluğu, yaşadığımız şehrin dinamikleri özellikle de trafikte kaybedilen zaman spor yapmayı da güçleştirmektedir. Kendimize bile zor zaman ayırırken egzersize hiç zaman ayıramıyoruz maalesef.

Peki, bu durumda istemediğimiz fazla kilolardan nasıl kurtulabilir ve kendimizi iyi hissedebiliriz?

Özellikle 30 lu yaşlardan itibaren doğum sonrası deformasyonu da eklersek kilo verme zorlaşmakta, göbek-bel-sırta uzanan simit bölgesi, bacak içleri, gıdı, diz kapağı iç alanı ve üstü, kollar gibi alanlar özellikle kadın hastalar çıldırtmaktadır. Erkeklerde ise daha çok erkek tipi meme büyümesi ve kemer üstü göbek ile birlikte bahsettiğimiz simit bölgesi sorun yaratmaktadır.

 

Bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmak için tercih edilen yöntem liposakşın yöntemidir. (yağ alma) Ama liposakşın ile boşaltılan bölgede cilt altı bölgesi içi boşalan pantolon gibi sarkabilmektedir. İşte bu sebeple istenen hem incelme hem sıkılaşmadır. Bu sıkılaşmayı sağlamak amaçlı olarak Vaser, Lazer lipoliz ve bahsedeceğim Bodytite (radyofrekanslı) liposakşın gibi cihazlar geliştirilmiştir.

Fiyat Bilgisi İçin;

  Bodytite Liposuction Nedir? Nasıl Uygulanır?

  Günümüzde en sık yapılan estetik operasyonlardan biri olan liposuction veya yağ alma işleminde radyofrekans teknolojisi kullanımı hızla artmaktadır. Yöntemde amaç; radyofrekans dalgaları kullanılarak yağ hücreleri alınırken beraberinde de ciltte sıkılaşma sağlanmasıdır.

  Yeni nesil liposuction cihazlarında cildi sıkılaştırma amaçlı olarak özellikle cildin temel yapıtaşı olan kollajeni arttırma hedeflenmiştir.

  Bodytite ile liposakşın ciltte açılan küçük bir delikten girilerek hem içerdeki yağ eritilip emilir, hem içerdeki küçük kanamaları durdurulur (böylece kanama ve morarma azalır) ayrıca dışarıdaki parçasından cilde verdiği radyofrekans dalgaları ile cilt sıkılaşır. Böylece sanki ütülenmiş gibi düz ve sıkı bir yüzey elde edilir.

  Bodytite Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Bodytite Liposuction istenmeyen yağların biriktiği tüm vücut bölgelerine yapılabilir. Ülkemizde genetik nedenlerden kadınlarda en sık yapıldığı bölgeler basenler, karın, bel, bacak iç ve dış kısmı ile diz bölgesi, sırt, kollar, göğüsler ve gıdı bölgesidir. Erkeklerde jinekomasti denilen göğüs meme büyümelerinde, simit olarak adlandırılan bel bölgesine ve gıdıya sıklıkla yapılır. Ayrıca erkeklerde bu yöntemle karın bölgesinde six pack baklava dilimleri olarak bilinen kaslar oluşturulur. High definition veya Hi def olarak adlandırılan BodyTite liposelection estetiği ile kaslı karın görünümü elde edilebilir.

  Bodytite Radyofrekans Liposuctionın Avantajları Nelerdir?

  En büyük avantajı radyofrekans enerjisi sayesinde ciltte bir nevi ütüleme yaparak sıkılaşma sağlamasıdır. Bir diğer avantajı ise yağ dokusunu sıvılaştırdığı için klasik liposuction da ve lazer liposuction da görülen yüzey düzensizlikleri ve cilt dalgalanmaları neredeyse olmaz. Ağrı ve morarma klasik liposuctiona, laser liposuction ve lazer lipoliz e göre çok daha azdır.